Процес піскоструминної обробки

Для фарбування різних типів виробів, конструкцій, будівель та ін. спочатку їх необхідно очистити від старого покриття, фарби, іржі, окалини, органічних та інших включень. Це робиться в спеціально обладнаних дробоструминних камерах, де під великим тиском подається струмінь металевого дробу або іншого гранульованого абразиву.

Дробоструминне очищення як технологія з'явилося в середині XIX століття. Спочатку у якості абразиву використовувався пісок, тому технологія отримала назву піскоструминне очищення. Піскоструминна камера для обробки деталей представляла собою закрите приміщення, в якому знаходився робітник-піскоструминник. У процесі очищення виникала велика кількість пилу, яка наносила серйозної шкоди органам дихання робітника, тому були зроблені спроби відокремити робітника від зони обробки. Так виникли піскоструминні кабіни - піскоструминні камери в мініатюрі, що представляють собою конструкцію у вигляді ящика з оглядовим вікном і отворами для рук робітника. Але велика кількість піщаного пилу, що утворюється при обробці, все одно проникала назовні, викликаючи важкі захворювання дихальних шляхів і легенів робітника. Зважаючи на надзвичайну шкідливість цих робіт, піскоструминна обробка, як технологія обробки деталей піском на сьогоднішній день в світі заборонена.

На зміну їй прийшла технологія обробки деталей дробом (при якій утворюється значно менша кількість пилу, з якою вже можуть впоратися повітроочисні фільтри), після чого разом з терміном піскоструминне очищення став вживатися термін дробеструминне очищення. Сьогодні ці два найменування - піскоструминний і дробеструминний - з точки зору технологічного процесу є повними синонімами і обоє мають на увазі процес обробки сухим абразивом*.

Сьогодні поняття сухої дробоструминної обробки об'єднує два, принципово різних за принципом, технологічні процеси: напірний та інжекторний.

Спосіб напірної дрібоструминної обробки передбачає наявність наповненого абразивом герметичного резервуару, до якого подається стиснене повітря під тиском, як правило від 5 до 8 бар. Струмінь абразиву виштовхується з резервуара тиском стисненого повітря.

Під час інжекторнго способа обробки наявність герметичного резервуара не потрібна. Практично пристрій являє собою дробоструминний пульверизатор, в якому стиснене повітря "підсмоктує" й захоплює за собою абразив з відкритої ємності.

Кожен з цих способів має свої переваги і свої недоліки, і для кожного з них потрібно своє спеціальне обладнання, з яким Ви можете ознайомитися тут.

Процес струминної обробки може проводитися як в ручному, так і в автоматичному режимі, а процес збору та очищення абразиву для його повторного використання — тільки в автоматичному. Ми поставляємо комплексне обладнання дробоструминної камери, включаючи ударостійкі світильники та спеціальні захисні комбінезони. Для оптимізацї процесу вибору обладнання на нашому сайті міститься формуляр запиту.

Фарбувально-сушильна камера являє собою приміщення, обладнане всім необхідним для фарбування і подальшої сушки різних конструкцій.

Дробоструминну й фарбувально – сушильну камери звичайно розташовують в безпосередній близькості одна від одної, в закритих приміщеннях з підводом електрики, стислого повітря та газу. В умовах обмеженої площі можливе розташування обох типів обладнання в одному приміщенні. Для цього ми використовуємо повітряні фільтри високої продуктивності.

Крім стаціонарних комплексів, ми поставляємо мобільні дробоструминні установки (для видалення настінних малюнків (графіті), плісняви, кіптяви реставрації старих будівель, пам'ятників), ручні дробоструминні апарати (для локальної обробки або обробки дрiбних деталей, напр., на станціях технічного обслуговування або в автомайстернях), напольні дробоструминні кабіни (для поверхневого наклепу деталей, шліфування й полірування поверхні або для її художньої обробки) і т.д.

Детальну інформацію щодо кожного виду обладнання ви можете отримати у розділі Обладнання на нашому сайті.


* На нашому сайті обидва терміни, як піскоструминний, так і дробоструминний, мають на увазі один і той же технологічний процес.

Події

image description
15/11/2019

Антикризові ціни

Ми дбаємо не тільки про якість нашого обладнання, а й про бюджет наших клієнтів. З 01 грудня 2019 року на 20% знижена ціна на дробеструминні шланги усіх розмірів.

image description
11/09/2019

Шукаємо партнерів для розміщення дробостуминного комплексу

Пропонуємо розмістити у Вас німецьке дробоструминне обладнання з оплатою оренди дробоструминним очищенням Ваших деталей.